BMW M bij NVD

M3 en M4.Circuitprestaties, dagelijks bruikbaar.

De BMW M3 en M4 combineren circuitprestaties met dagelijkse bruikbaarheid: vier zitplaatsen, een ruime koffer en een krachtige zes-in-lijn biturbo onder de motorkap.

BMW staat sinds 1986 in onze toonzaal en de M-modellen vormen een belangrijk deel van ons aanbod. Elke M3 en M4 selecteren we op uitvoering, historiek en staat, met een Car-Pass en een duidelijke onderhoudshistoriek.

Onlangs verkochten we onder meer een M3 Competition, een M4 Competition en een M3 Competition M xDrive.

Actueel aanbod

BMW M3 en M4in ons aanbod.

Elke wagen met Car-Pass en een duidelijke historiek. Het aanbod wisselt snel.

De generaties

Welke generatiepast bij u?

Een korte gids door de moderne M3 en M4. Zoekt u een oudere of bijzondere M? Vertel ons wat u zoekt via onze car sourcing.

G80 · G82

M3 (G80) en M4 (G82) sinds 2021

De huidige generatie, met een 3.0-liter zes-in-lijn biturbo. Als Competition ook met M xDrive-vierwielaandrijving, en sinds 2022 ook als M3 Touring.

F80 · F82

M3 (F80) en M4 (F82) M3 2014 – 2018 · M4 2014 – 2020

De eerste M3 en M4 met turbomotor, een 3.0-liter zes-in-lijn biturbo. Later ook als Competition en in gelimiteerde topversies zoals de CS en GTS.

E90 · E92

M3 (E90, E92, E93) 2007 – 2013

De laatste M3 met een atmosferische V8 van 4.0 liter, als sedan, coupé en cabrio. Vandaag een gezochte youngtimer.

De uitvoeringen

Van M3tot M4 CSL.

Naast de uitvoering maken opties zoals het M Driver's Package, M Carbon-kuipstoelen, carbon-keramische remmen en een head-up display een groot verschil.

  • M3 en M4: achterwielaandrijving, in bepaalde uitvoeringen met handgeschakelde bak
  • Competition: meer vermogen en een 8-traps M Steptronic
  • Competition M xDrive: vierwielaandrijving, met een modus voor pure achterwielaandrijving
  • M3 Touring: de eerste M3 als break
  • M4 Cabrio: met stoffen kap
  • CS en CSL: gelimiteerde, lichtere topversies

Aandachtspunten

Waar u op letbij een tweedehands M3 of M4.

Deze punten controleren we bij elke wagen voor we hem aanbieden. Zo weet u precies wat u koopt.

  • Volledige onderhoudshistoriek bij BMW of een erkende specialist
  • Car-Pass en een logische kilometerstand
  • Schadehistoriek en de staat van lak, velgen en carbononderdelen
  • De staat van remmen en banden, zeker bij carbon-keramische remmen
  • Sporen van intensief circuitgebruik
  • Originele motorsoftware, zonder tuning

Koopgids

De M3 en M4 in cijfersper generatie.

Vermogen, versnellingsbak en topsnelheid van de F80/F82 en de huidige G80/G82, voor en na de update van 2024.

UitvoeringF80 · F822014 – 2020G80 · G822021 – 2024G80 · G82sinds 2024
MotorS55, 3.0 zes-in-lijn biturboS58, 3.0 zes-in-lijn biturboS58, 3.0 zes-in-lijn biturbo
Basisversie431 pk, 550 Nm6-bak manueel of 7-traps M DCT480 pk, 550 Nm6-bak manueel480 pk6-bak manueel
Competition450 pkCompetition Package, vanaf 2016510 pk, 650 Nm8-traps M Steptronic510 pkachterwielaandrijving
Competition M xDrive–510 pk530 pk
Gelimiteerde versiesM4 GTS 500 pk (2016)M3 CS en M4 CS 460 pkM4 CSL 550 pk (2022)M3 CS 550 pk (2023)M4 CS 550 pk (2024)
Topsnelheid250 km/u280 km/u met M Driver’s Package250 km/u290 km/u met M Driver’s Package250 km/u290 km/u met M Driver’s Package

Cijfers volgens BMW. Met het M Driver’s Package halen de M3 Touring en de M4 Cabrio 280 km/u. De M3 Competition M xDrive van na 2024 sprint in 3,5 seconden naar 100 km/u. Het verbruik ligt volgens WLTP tussen 9,7 en 10,4 liter per 100 km.

Per generatie

Bekende aandachtspuntenen wat u nakijkt.

Wat gerenommeerde koopgidsen en terugroepacties per generatie vermelden. Laat bij elke M via het chassisnummer bij BMW nakijken of alle acties uitgevoerd zijn.

G80 · G82

M3 (G80) en M4 (G82)

  • Bij de eerste modeljaren liep een terugroepactie voor het geïntegreerde remsysteem: een las kon loskomen, met verlies van ABS en rembekrachtiging. De unit wordt vervangen.
  • Eigenaars melden vooral kleine kwaliteitspunten: rammels in dashboard of koffer, een scheef zittende voorbumper en windgeruis. Kijk ook of het stuur recht staat.
  • De eerste 2.000 km gelden toerental- en snelheidslimieten, gevolgd door een inrijservice bij BMW. Vraag of die uitgevoerd werd.
F80 · F82

M3 (F80) en M4 (F82)

  • Het tandwiel op de krukas (crank hub) wordt enkel door klemkracht vastgehouden en kan verdraaien, vooral bij getunede wagens en wagens met DCT. Het risico is het grootst bij wagens van vóór eind 2015.
  • Kies bij voorkeur een wagen met originele motorsoftware, en vraag of er een versterkte naaf gemonteerd is.
  • Let op olielekken aan kleppendeksel, oliefilterhuis en carter. De M Performance-uitlaat van vóór 2018 kan scheuren aan de einddemper.

Opties

Welke optieshet verschil maken.

Deze opties bepalen het meest hoe een M3 of M4 rijdt, en wat hij later nog waard is.

Competition of basisversie
De basisversie heeft 480 pk en een handgeschakelde zesbak. De Competition heeft 510 pk (530 pk met M xDrive vanaf 2024) en een 8-traps M Steptronic.
M xDrive
Vierwielaandrijving met een 2WD-modus voor pure achterwielaandrijving. Ongeveer 50 kg zwaarder, maar sneller van 0 naar 100 km/u.
M Driver’s Package
Verhoogt de begrensde topsnelheid naar 290 km/u, of 280 km/u voor Touring en Cabrio.
M Carbon-kuipstoelen
Ongeveer 9,6 kg lichter. Standaard op de CS- en CSL-versies.
Carbon-keramische remmen
Grotere schijven (400 mm vooraan), gouden remklauwen en ongeveer 14 kg minder gewicht.
Adaptieve demping (F80/F82)
Bij de vorige generatie een gezochte optie, net als het Competition Package.

Bronnen: BMW PressClub (M3 2024), BMW PressClub (M4 2024), BMW M (inrijden), PistonHeads (G80), PistonHeads (F80/F82). Laatst nagekeken op 30 september 2026.

Verkocht door NVD

Een greep uit de M3's en M4'sdie wij verkochten.

Zo ziet u welke M-modellen wij verkopen en hoe we ze presenteren.

Uw M3 of M4 verkopen of inruilen?

Verkoop uw M3 of M4aan een specialist.

We nemen uw wagen rechtstreeks over, of verkopen hem voor u in consignatie terwijl u eigenaar blijft. Inruilen bij de aankoop van een andere wagen kan ook.

Formules
Directe overname,
consignatie of inruil
Waardebepaling
Vrijblijvend

Veelgestelde vragen

Goed om te wetenover de M3 en M4.

Wat is het verschil tussen een BMW M3 en een M4?

De M3 is een sedan met vier deuren en sinds 2022 ook een Touring. De M4 is een coupé of cabrio met twee deuren. Motor en techniek zijn grotendeels dezelfde.

Kies ik een Competition of een Competition M xDrive?

De Competition met achterwielaandrijving is de puurste keuze voor liefhebbers. Met M xDrive heeft u vierwielaandrijving en dus meer grip, zeker op nat wegdek, en kunt u desgewenst naar pure achterwielaandrijving schakelen. Sinds de update van 2024 heeft de M xDrive 530 pk tegenover 510 pk, en sprint een M3 Competition M xDrive in 3,5 seconden naar 100 km/u tegenover 3,9 seconden met achterwielaandrijving.

Waar let ik op bij een tweedehands M3 of M4?

Een volledige onderhoudshistoriek, een Car-Pass met een logische kilometerstand, de schadehistoriek, de staat van remmen en banden en eventuele sporen van intensief circuitgebruik. Kies bij voorkeur een wagen met originele motorsoftware.

Bestaat er een M3 of M4 met handbak?

Ja. Bij de huidige generatie heeft de basisversie met 480 pk een handgeschakelde zesbak. De Competition en alle M xDrive-versies hebben een 8-traps M Steptronic. De vorige generatie (F80/F82) bestond met een zesbak of een 7-traps M DCT.

Wat is het crank hub-probleem bij de F80 en F82?

Bij de S55-motor van de F80 M3 en F82 M4 wordt het tandwiel op de krukas enkel door klemkracht vastgehouden. Het kan verdraaien, waardoor de distributie verloopt. Het komt vaker voor bij getunede wagens en wagens met DCT, en vooral bij wagens van vóór eind 2015. Er liep geen terugroepactie voor.

Hoeveel verbruikt een M3 of M4?

Volgens de WLTP-norm tussen 9,7 en 10,4 liter per 100 km, afhankelijk van de versie. In de praktijk hangt het sterk af van uw rijstijl.

Kan ik mijn huidige wagen inruilen bij de aankoop van een M3 of M4?

Ja. Koopt u bij ons een wagen, dan nemen we uw huidige wagen over. Stuur ons gerust vooraf foto's en de gegevens van uw wagen.

Kan ik mijn M3 of M4 bij NVD laten onderhouden?

Ja, in onze eigen werkplaats in Sint-Niklaas. We onderhouden uw wagen volgens de voorschriften van de constructeur, met de correcte onderdelen, zodat uw fabrieksgarantie behouden blijft.

Bezoek onze showroom

Kom een M3 of M4 bekijken.Liefst op afspraak.

Showroom
Moerputstraat 2
9100 Sint-Niklaas
Openingsuren
Ma – vr: 9u – 12u · 13u – 18u
Za: 10u – 17u